Savon du Midi

Savon du Midi

Karité mýdlo
Karité mýdlo
Karité mýdlo s květinovými lístky
Karité mýdlo s květinovými lístky
Olivové mýdlo / Savon de Marseille
Olivové mýdlo / Savon de Marseille
Další produkty
Další produkty

Jsou tradičně vyráběná rostlinná mýdla z Provence, která obsahují cenné palmové, kokosové a olivové oleje.

Mýdla Savon du Midi zvláčňují pokožku a jsou vhodná i pro obzvlášť citlivou pleť. Olivová mýdla bez přidání éterických olejů se doporučují pro alergiky a kojence.

Dnes už ani ve Francii neexistuje tradiční učební obor mydlářství. Průmyslová velkovýroba vytlačila z velké části dřívější způsob výroby mýdla. Řemeslné znalosti se předávají ústně a ruční výroba se praktikuje už jen v malých firmách. Mýdla Midi pochází od několika z nich.

Při výrobě mýdel Savon du Midi jsou používány výhradně vysokojakostní rostlinné oleje. Žádné z nich se nevyrábí z živočišných tuků.

Tradičně se používá olej olivový, palmový nebo extrakt z kokosového ořechu – Kopra. K surovému mýdlu se při konečném zpracování přidává včelí med, éterické oleje nebo také Karité-máslo, tj. olej ze stromu máslovníku (bambucké máslo).

Filosofie mýdla přinesla v průběhu času mnohé aspekty a přesvědčení. Jedni přísahají, že dobrý kousek mýdla musí být uskladněn nejméně 6 měsíců, aby dobře vyschl. Pro jiné je měřítkem kvality vyvážený poměr olivového, palmového nebo Kopra-oleje. Mnozí jsou nadšeni čistým olivovým mýdlem, které v sobě uchovává jemnou vůni vařeného mýdla.

Mýdla Savon du Midi jsou vysoce jakostní, estetická a krásně voní. Více na www.savondumidi.cz

Sortiment také zakoupíte v naší prodejně Dr.Hauschka, Revoluční 10, Praha 1  
Otevřeno pondělí - pátek, 10 - 19 hod