Dr. Hauschka Savon du Midi PRITI NYC

Vnější péče o pleť

První pravidlo v péči o pleť zní: čistit, vyživovat, hydratovat. Bez ohledu na Váš typ pleti jsou tyto tři kroky vnější péče o pleť nepostradatelné. Abychom předešli vlivům životního prostředí a následkům stresu a podpořili přirozený proces regenerace kožních buňek. To je absolutní minimum pro zachování normálního, zdravého a mladistvého vzhledu pleti.

Tři kroky pro zdraví a krásu

Hlavní a základní pravidla v péči o pleť zní: čistit, vyživovat, hydratovat. Bez ohledu na Váš typ pleti jsou tyto tři kroky vnější péče o pleť nepostradatelné. Abychom předešli negativním vlivům životního prostředí a následkům stresu a podpořili přirozený proces regenerace kožních buněk, je čištění, výživa a hydratace základem pro zachování normálního, zdravého a mladistvého vzhledu Vaší pleti. A i když pro svou problematickou pokožku neděláte nic víc, než že pravidelně provádíte tyto tři kroky, její stav se může zlepšit i ve velmi krátké době.


Základní předpoklady pro krásnou pleť

Zdravá pleť je růžová, zářící, bezvadná, hladká, stejnoměrně pigmentovaná, hebká a pružná. Naproti tomu nezdravá a poškozená pleť se projevuje matným, popelavým, zarudlým a oteklým či bledým vzhledem. Bývá také nečistá, suchá, nepravidelně pigmentovaná, unavená, pórovitá nebo vrásčitá. Veškeré tyto negativní projevy pokožky jsou známkou nerovnováhy a předčasného stárnutí, způsobených především stresem, nevhodnou životosprávou či vlivy životního prostředí. Lví podíl má samozřejmě také nesprávná péče o pokožku. Všechny vyjmenované symptomy způsobují sníženou funkci pokožky – jako obnovu buněk, produkci elastinu a kolagenu, krevního oběhu, sekrece základních látek a aktivity enzymů a imunitního systému. Všechny tyto funkce zajišťují zdravou barvu a vzhled pleti.

Vnější program péče o pokožku

Pro udržování mladé, zářící pleti musí Vaše kosmetické přípravky a ošetření pleti přinést přinejmenším následující: odstranit odumřelé buňky, povzbudit epidermus a zajistit tak růst nových buněk. Antioxidační proces by měl podpořit omlazení a regeneraci buněk, zlepšit prokrvení v kapilárách a povzbudit imunitní systém. Pravidelné ošetřování vhodnými kosmetickými produkty je nutné pro hydrataci pokožky a výživu všech jejích sedmi vrstev. Jedině tak se mohou vytvořit odpovídající zásoby živin. Dbejte rovněž na to, abyste svému zdraví neškodila ani jinými způsoby, neboť vše, co tělo, duši i ducha vyvádí z rovnováhy, se negativně podepisuje právě na Vaší pokožce a způsobuje její předčasné stárnutí.

Správné čištění

Tajemství správného čištění spočívá v odstranění špíny, nečistot a toxinů, uvolnění ucpaných pórů a odstranění odumřelých buňek z povrchu pokožky a bakterií způsobujících infekce. Pleť musí být zároveň čištěna tak, aby se zabránilo narušení či odstranění jejího kyselého ochranného pláště.

Hodnotná pleť se správnými hodnotami

Většina přípravků na čištění pleti, jako jsou mýdla, šampony a peelingy, pokožku vysušuje a mění tak její pH hodnotu. Tím dochází k narušení ochranného kyselého pláště pleti. Reklamy nás mají přesvědčit o tom, že nejlepší přípravky pro čištění obličeje by měly být ty, které vytvoří pěnu a přinesou nám „čistoskvoucí“ pocit. Principiálně to zní dobře, obzvláště pokud máte mastnou pleť. Tělo se ale vždy snaží zmíněné výkyvy kožních funkcí normalizovat, vyrovnávat a léčit – odstraníme-li tedy z pokožky její přirozený mastný film, zareaguje tím, že začne tuto ztrátu vyrovnávat a produkovat více tuku. Vezmeme-li pokožce větší množství vlhkosti, vytvoří extrémně mnoho mazu. Dojde k podráždění pleti, což může v důsledku vést až k akné a jiným problémům.

Je-li naopak Vaše pleť suchá už sama o sobě, je vysoce nevhodné ji ještě více vysušovat. Máte-li pleť citlivou, agresivní chemické substance ji mohou ještě více podráždit a poškodit.

Pohlazení od Dr.Hauschka

Kosmetika Dr.Hauschka nabízí k dennímu čištění pleti pastu s jemnou mandlovou moučkou, která je obohacena o léčivé rostlinné výtažky. Tento Čistící krém dokáže jemným působením absorbovat nečistoty, toxiny, škodlivé látky a odumřelé buňky, ale zároveň nezbaví pokožku potřebné hydratace. Navíc ji dokáže vyrovnávat, vyživovat, a to zcela bez toxických složek. Pokožka neustále vylučuje miliony buněk, proto je jejich jemné odstranění důležité.

Pro hloubkové čištění pleti doporučujeme jednou až dvakrát týdně Dr.Hauschka Napařovací lázeň a Čistící masku na bázi léčivého jílu a rostlinných výtažků, která je určena pro každý typ pleti. Pokožka potřebuje jeden měsíc, aby se zcela obnovila a Čistící maska odstraňuje odumřelé buňky tak, že může docházet k tvorbě nových. Odumřelé buňky tvoří také vrchní ochrannou vrstvu pokožky – odstraníme-li je příliš rychle a nešetrně, nemají nově obnovené buňky žádnou ochranu. Neodstraňujeme-li naopak buňky pravidelně, začne docházet ke kožním problémům.
Proto je účinek populárních chemických peelingů, jako kyseliny alfa-hydroxidové, kyseliny vitamínu A a kyseliny glykolové, pro časté použití příliš drastický. Obzvlášť silně pak působí na citlivou pleť. Kyselina glykolová má oproti dalším dvěma uvedeným populárním peelingům tu výhodu, že se nachází i v potravinách, např. v jablečné šťávě a citrónech. Kosmetické přípravky sice obsahují kyselinu glykolovou, ovšem často v syntetické podobě, případně jako extrakt, kdy je účinná látka izolována a tím hodně vzdálena od přirozeného původu. Kyselině v této formě proto chybí „přirozená inteligence“ starat se o rovnováhu pokožky.