Dr. Hauschka

50 ml 372,00 Kč  
10 ml 90,00 Kč  

gesichtswaschcreme-yy-big.jpg

pro všechny projevy pleti

S pečlivě vybranými výtažky z heřmánku, měsíčku, třezalky a úročníku zanechává pleť čerstvou a oživenou. Váže nečistoty, hloubkově čistí pokožku a zároveň udržuje hodnotu pH v rovnováze.

zobrazit podrobný popis

pro všechny projevy pleti

S pečlivě vybranými bylinnými výtažky z heřmánku, měsíčku, třezalky a úročníku zanechává pleť čerstvou a oživenou. Mandlová báze tohoto jemného Čistícího krému váže nečistoty, hloubkově čistí pokožku a zároveň udržuje hodnotu pH v rovnováze. Uvolňuje a zjemňuje póry, zabraňuje tvorbě vřídků a vyjasňuje vzhled pleti.
Žádné dodatečné dočišťování pleti není nutné. Blahodárný Pleťový čistící krém zanechává na pokožce příjemný a uvolněný pocit.

Vlastnosti:

 • Jeden ze základních pilířů úspěšné péče o pleť.
 • Účinný čistící přípravek pro všechny projevy pleti.
 • Efektivně pokožku čistí a pěstí, jemně absorbuje nežádoucí látky, přičemž činí pleť jemnou a hebkou.
 • Uvolňuje póry a zjemňuje celkový vzhled pleti.
 • Udržuje hodnotu pH v rovnováze a chrání lipidový plášť pokožky.

Použití:

 1. Používejte ráno a večer. (Navečer předem důkladně očištěte povrch pokožky pomocí Pleťového čistícího mléka)
 2. Navlhčete obličej teplou vodou a cca 1 cm krému rozmíchejte v navlhčených dlaních.
 3. Aplikujte postupným a lehkým vtlačováním do pokožky směrem shora dolů a ze středu směrem do stran. Neroztírejte!!!
 4. Postupné vtlačování opakujte několikrát s opět navlhčenými dlaněmi - okolo nosu pracujte prsty
 5. Smyjte teplou vodou a na závěr opláchněte obličej krátce vodou studenou.
 6. Při citlivé pleti používejte na závěr vodu vlažnou.
zobrazit tipy

Tipy:

Pleťový čistící krém na sebe váže nečistoty a z tohoto důvodu se používá opakovaným vtlačováním pomocí dlaní a prstů a NE roztíráním a NENÍ určen k peelingu pleti. Tímto způsobem docílíme hloubkových čisticích účinků, uvolnění pór, odstranění odumřelých buněk, toxických látek a přebytečného kožního mazu.
Jemným vtlačováním směrem shora dolů a ze středu do stran podpoříme také tok lymfy a tím pádem i samočistící funkce pokožky.
Platí, že čím je Vaše pleť mastnější, tím déle proces se znovu navlhčenými dlaněmi opakujte (cca 3x)

Důležité je také důkladné odstranění Čistícího krému s dostatečným množstvím vody na závěr.

Dr.Hauschka Cleansing Cream
Dr.Hauschka Gesichtswaschcreme

zobrazit složení

Voda (Aqua)

Používá se deionizovaná pramenitá voda.

Mandlová moučka (Prunus dulcis)

Mandlová moučka se získává po lisování oleje z mandlových plodů. Odstraňuje toxiny z povrchu pokožky a zároveň ji vydatně hydratuje. Zde se používají mandle z biodynamického pěstování.

Úročník bolhoj (Anthyllis vulneraria)

Úročník bolhoj je léčivá rostlina obsahující mimo jiné třísloviny, saponin, sliz a také žluté barvivo. Má antiseptické a protizánětlivé účinky a tvoří centrální složku ve většina přípravcích Dr.Hauschka.

Měsíček lékařský (Calendula officinalis)

Měsíček má antiseptické, fungicidní a antibakteriální účinky, které napomáhají hojení. V kosmetice Dr.Hauschka se používá olejový extrakt z květů.

Alcohol (Alkohol)

Alkohol je dobré rozpouštědlo mnoha látek. Má konzervační a dezinfekční vlastnosti, tonizuje a osvěžuje a napomáhá vstřebávání účinných látek do pokožky. Získáváme ho kvašením a destilací z ovoce, kukuřice a brambor. Nepřidává se samostatně, ale je součást směsi vody při extrahování rostlinných výtažků.

Arachis hypogaea (Arašídový olej)

Arašídový olej se lisuje nebo extrahuje. Hydratuje pokožku a je vhodný pro péči pokožky celého těla a k masážím. Využívá se také jako extrakční látka pro maceraci léčivých rostlin.

Olej z pšeničných klíčků (Triticum vulgare)

Olej z pšeničných klíčků má nejvyšší obsah vitamínu E a působí proti předčasnému stárnutí pleti. Účinný regenerační prostředek pro ošetření suché a zralé pleti.

Heřmánek pravý (Chamomilla recutita)

Heřmánek působí protizánětlivě a dezinfekčně. Je účinný při kožních vyrážkách a spáleninách (brání tvoření jizev). V kosmetice Dr.Hauschka se používá výtažek z kvetoucího heřmánku nebo v ředěné, rytmizované formě.

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)

Třezalka je léčivka ze které se získává vynikající olej pro ošetření všech typů pokožky, zejména suché. Regeneruje a aktivuje procesy látkové výměny, zjemňuje a zvláčňuje pokožku. Vhodný k ošetření citlivé, zánětlivé pleti a jako součást přípravků po opalování. Zde se používá výtažek z kvetoucí rostliny.

Vilín virginský (Hamamelis virginiana)

Vilín je vysoký keř se žlutými vonnými květy. Má svíravé, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Je to klíčová rostlina při výrobě Dr.Hauschka kosmetiky, kde se využívá výtažek z jeho listů a kůry, nebo v ředěné rytmizované formě.

Mandlový olej (Prunus dulcis)

Mandlový olej je velice jemný olej, lehce se vstřebává do pokožky a má silné regenerační účinky. Zde je získáván ze za studena lisovaných mandlí z biodynamického pěstování.

Parfum (Éterické oleje)

Kompozice pečlivě vybranných čistých éterických olejů, která dodává každému produktu jeho jedinečnou vůni.

Citronellol

Složka přírodních éterických olejů.

Xantanová pryskyřice (Xanthan gum)

Xantan je přírodní polysacharid získaný fermentací z mořských řas. Dohromady s vodou vytváří gel, proto se používá jako želírovací prostředek v kosmetických přípravcích a jako přírodní stabilizátor a emulgátor.

Malpighia punicifolia (Acerola)

Acerola (barbadoská třešeň) - používá se sušený extrakt z ovoce. Díky svému vysokému obsahu vitamínu C působí v kosmetických přípravcích navíc jako přírodní antioxidant.

Algin (Alginát)

Získává se z mořské řasy. V kosmetických přípravcích se používá jako konzistenční prostředek (s vodou tvoří gely).

zobrazit související produkty