Dr. Hauschka

Pleťový čistící krém

50 ml 340 Kč
30 ml 252 Kč
20 ml 158 Kč

pro všechny projevy pleti

Náš oblíbený rituál s pečlivě vybranými bylinnými výtažky z heřmánku, měsíčku, třezalky a úročníku pro čerstvou a oživenou pleť.

Nezáleží na tom, zdali máte suchou, mastnou nebo zcela normální pleť. Důkladné čištění pomoci šetrného, ale zároveň účinného čistícího přípravku je základem pro zdravou a zářivou pleť.

Krémovitá mandlová báze jemného Čistícího krému váže na sebe nečistoty a pokožku hloubkově čistí, přičemž ji nevysušuje, ale naopak udržuje hodnotu pH v rovnováze a ponechává na jejím povrchu komfortní pocit.

Uvolňuje a zjemňuje póry, zabraňuje tvorbě vřídků a rozjasňuje vzhled pleti. Což při pravidelném použití obzvlášť ocení smíšená a mastná pleť.

 

 

Vlastnosti:

 • Jeden ze základních pilířů úspěšné péče o pleť
 • Účinný čistící přípravek pro každý projev pleti
 • Oživuje pleť a dodává ji pocit komfortu
 • Efektivně pokožku čistí a pěstí, jemně absorbuje nežádoucí látky, přičemž činí pleť jemnou a hebkou.
 • Uvolňuje póry a zjemňuje celkový vzhled pleti.
 • Udržuje hodnotu pH v rovnováze a chrání lipidový plášť pokožky.

Použití:

 1. Používejte ráno a večer.
  (Před večerním použití Čistícího krému odstraňte váš make-up pomoci  Pleťového čistícího mléka  a kosmetické houbičky)
 2. Navlhčete obličej teplou vodou a rozmíchejte cca 1 cm krému mezi navlhčenými prsty.
 3. Aplikujte postupným a lehkým vtlačováním plochými prsty obou rukou do pokožky, ideálně směrem shora dolů a ze středu směrem do stran.
 4. Přípravek neroztírejte a postupné jemné vtlačování opakujte několikrát s opět navlhčenými prsty.
 5. Smyjte teplou vodou a na závěr opláchněte obličej krátce vodou studenou. Při citlivé pleti používejte na závěr vodu vlažnou.
 6. Žádné dodatečné dočišťování pleti není nutné.
zobrazit tipy

Tip:

Pleťový čistící krém na sebe váže nečistoty, přičemž lehkým a opakovaným vtlačováním uvolňuje póry a zbavuje pokožku přebytečného kožního mazu. Tímto způsobem docílíme hloubkových čistících účinků, podpoříme elasticitu pór a tím pádem i jemnější vzhled pleti, odstranění odumřelých buněk a toxických látek.

Neopomeňme, že během noci dochází k regeneraci pokožky, kdy mimo jiné pokožka detoxikuje. Proto je důležité používat Pleťový čistící krém obzvlášť ráno, aby došlo k důkladnému odstraňení nastřádaných a již vyloučených látek z jejího povrchu.

Jemným vtlačováním směrem shora dolů a ze středu do stran zároveň podpoříme tok lymfy a tím i samočistící funkce pokožky, které uvolňují blokády a tvrdošíjnější pupínky.
Platí, že čím je vaše pleť mastnější, tím vícekrát postup s opětovně navlhčenými prsty opakujte (cca 3x).

Důležité je důkladné odstranění Čistícího krému s dostatečným množstvím vody na závěr.

Dr.Hauschka Cleansing Cream
Dr.Hauschka Gesichtswaschcreme

zobrazit složení

Voda (Aqua)

Používá se deionizovaná pramenitá voda.

Mandlová moučka (Prunus dulcis)

Mandlová moučka se získává po lisování oleje z mandlových plodů. Odstraňuje toxiny z povrchu pokožky a zároveň ji vydatně hydratuje. Zde se používají mandle z biodynamického pěstování.

Úročník bolhoj (Anthyllis vulneraria)

Úročník bolhoj je léčivá rostlina obsahující mimo jiné třísloviny, saponin, sliz a také žluté barvivo. Má antiseptické a protizánětlivé účinky a tvoří centrální složku ve většina přípravcích Dr.Hauschka.

Měsíček lékařský (Calendula officinalis)

Měsíček má antiseptické, fungicidní a antibakteriální účinky, které napomáhají hojení. V kosmetice Dr.Hauschka se používá olejový extrakt z květů.

Alcohol (Alkohol)

Je dobré rozpouštědlo mnoha látek. Má konzervační a dezinfekční vlastnosti, tonizuje, osvěžuje a napomáhá vstřebávání účinných látek do pokožky. Získáváme ho kvašením a destilací z ovoce, kukuřice a brambor. Nepřidává se samostatně, ale je součást směsi vody při extrahování rostlinných výtažků.

Arachis hypogaea (Arašídový olej)

Arašídový olej se lisuje nebo extrahuje. Hydratuje pokožku a je vhodný pro péči pokožky celého těla a k masážím. Využívá se také jako extrakční látka pro maceraci léčivých rostlin.

Olej z pšeničných klíčků (Triticum vulgare)

Olej z pšeničných klíčků má nejvyšší obsah vitamínu E a působí proti předčasnému stárnutí pleti. Účinný regenerační prostředek pro ošetření suché a zralé pleti.

Heřmánek pravý (Chamomilla recutita)

Heřmánek působí protizánětlivě a dezinfekčně. Je účinný při kožních vyrážkách a spáleninách (brání tvoření jizev). V kosmetice Dr.Hauschka se používá výtažek z kvetoucího heřmánku nebo v ředěné, rytmizované formě.

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)

Třezalka je léčivka ze které se získává vynikající olej pro ošetření všech typů pokožky, zejména suché. Regeneruje a aktivuje procesy látkové výměny, zjemňuje a zvláčňuje pokožku. Vhodný k ošetření citlivé, zánětlivé pleti a jako součást přípravků po opalování. Zde se používá výtažek z kvetoucí rostliny.

Vilín virginský (Hamamelis virginiana)

Vilín je vysoký keř se žlutými vonnými květy. Má svíravé, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Je to klíčová rostlina při výrobě Dr.Hauschka kosmetiky, kde se využívá výtažek z jeho listů a kůry, nebo v ředěné rytmizované formě.

Mandlový olej (Prunus dulcis)

Mandlový olej je velice jemný olej, lehce se vstřebává do pokožky a má silné regenerační účinky. Zde je získáván ze za studena lisovaných mandlí z biodynamického pěstování.

Parfum (Éterické oleje)

Kompozice pečlivě vybranných čistých éterických olejů, která dodává každému produktu jeho jedinečnou vůni.

Citronellol

Složka přírodních éterických olejů.

Xantanová pryskyřice (Xanthan gum)

Xantan je přírodní polysacharid získaný fermentací z mořských řas. Dohromady s vodou vytváří gel, proto se používá jako želírovací prostředek v kosmetických přípravcích a jako přírodní stabilizátor a emulgátor.

Malpighia punicifolia (Acerola)

Acerola (barbadoská třešeň) - používá se sušený extrakt z ovoce. Díky svému vysokému obsahu vitamínu C působí v kosmetických přípravcích navíc jako přírodní antioxidant.

Algin (Alginát)

Získává se z mořské řasy. V kosmetických přípravcích se používá jako konzistenční prostředek (s vodou tvoří gely).