Dr. Hauschka Savon du Midi PRITI NYC

V rytmu přírody

Rytmus vidíme všude kolem sebe. Můžeme si být jistí, že po jaru přijde léto, den vystřídá noc, zrovna jako teplo střídá chlad a světlo tmu. Ani nádech by nemohl být bez výdechu. Nic nezůstává dlouho zachováno v jedné statické rovině a zákonitě se opakuje v souladu s rytmy.

Přestože je lidstvo na vysoké technické úrovni, nejsilnější inspiraci stále čerpá ze zákonů  přírody. V souladu s jejími plynoucími rytmy jsou vyvinuty i kosmetické přípravky Dr.Hauschka. Během specifického a zcela ojedinělého výrobního procesu jsou přírodní látky vystavovány působení tepla a chladu, tmy a světla, klidu a pohybu. Tak je uchována veškerá životní síla rostlin bez použití jakýchkoli chemických látek a současně podpořeny vlastní samočistící a regenerační funkce pokožky.

Stejný rytmus, který můžeme pozorovat v přírodě, se děje také uvnitř nás samých. Všechny orgány a každá buňka našeho těla má svůj vlastní rytmus. Když budeme pozorně naslouchat našemu nitru, uslyšíme ten tichý hlásek, který nám říká, že i my jsme součástí přírody. Stále k nám promlouvá, ale v dnešní moderní uspěchané době ho můžeme lehce přeslechnout. 
Kosmetika Dr.Hauschka respektuje vlastní rytmy pokožky, kdy se naše pleť chová během dne zcela odlišně než v noci. Nejsvrchnější vrstva kůže se zcela obnoví jednou za 28 dní. Specifické složení nemastných nočních přípravků podporuje regeneraci a zároveň látkovou výměnu, a tak se hned po ránu můžeme těšit ze svěží a zářivé pleti.

Nás organismus je nastavený žít v rytmech. Proto si také rychle osvojí rituály, které pravidelně opakujeme. Pokud si navykneme vstávat v určitou hodinu, nebudeme už potřebovat budík, protože naše tělo se v tuto dobu začne zcela přirozeně probouzet a vítat nový den. Můžete si všimnout, že když si navykneme pravidelně jíst v určitou denní dobu, náhle se nám zlepší zažívání. To proto, že tělo již dopředu začne produkovat trávící enzymy a šťávy a je tak schopné lépe strávit všechny dobroty, které mu připravíme.

Představme si své tělo jako docela malý vesmír, kde žijí různé druhy života, které mají své vlastní rytmy, ale zároveň vzájemně spolupracují a doplňují se. Každá buňka našeho těla má svou inteligenci a dokonce i paměť. Naše tělo si rychle zvyká na vše, co jsme zařadili do našeho životního rytmu. Když se v noci podíváme na oblohu plnou hvězd, vzpomeňme si i na ten malý vesmír uvnitř nás a dávejme mu jen to nejlepší.