Dr. Hauschka

Labimint - akutní péče o rty

5 ml 248 Kč

Chladí a pěstí při vzniku puchýřků a oparů a včas nanesena zabraňuje jejich vzniku
 

Slunce, vítr a extrémní teploty namáhají citlivé rty. Ty vysychají, koutky úst mohou popraskat. Může se vyskytnout i pocit napětí, po němž často následuje brnění. Po těchto prvních příznacích na rtech nebo okolo rtů vznikají puchýřky, které bolí a které mohou prasknout. Chladivou péči poskytne Dr.Hauschka MED Akutní péče o rty Labimint

Srdcem této příjemně hebké péče o rty jsou vzácné čerstvě lisované šťávy z měsíčku a třapatky, které jsou známy svými protizánětlivými a regeneračními silami. Až stoprocentně čisté šťávy léčivých rostlin doplňuje výtažek z antimikrobiálně působící šalvěje.

 

Vlastnosti:

  • Přírodní krémová báze se rychle vstřebává
  • Jojobový olej činí rty sametově hebké
  • Přírodní mátový olej poskytuje zvláště při pocitech napětí příjemně chladivou svěžest – od rtů až po dech
  • Bez chemicko-syntetických konzervačních, barvících a vonných složek

 

Použití:

Rty potřebují permanentní péči, například s Dr.Hauschka balzámem na rty,  a ve zvláštních situacích dodatečnou akutní péči.

  • Již při prvním pocitu napětí a brnění rtů naneste Dr.Hauschka Med Akutní péči o rty Labimint několikrát denně.

    Pro vysokou koncentraci éterických olejů se doporučuje pro děti od tří let
zobrazit složení

Voda (Aqua)

Používá se deionizovaná pramenitá voda.

Měsíček lékařský (Calendula officinalis)

Měsíček má antiseptické, fungicidní a antibakteriální účinky, které napomáhají hojení. V kosmetice Dr.Hauschka se používá olejový extrakt z květů.

Alcohol (Alkohol)

Je dobré rozpouštědlo mnoha látek. Má konzervační a dezinfekční vlastnosti, tonizuje, osvěžuje a napomáhá vstřebávání účinných látek do pokožky. Získáváme ho kvašením a destilací z ovoce, kukuřice a brambor. Nepřidává se samostatně, ale je součást směsi vody při extrahování rostlinných výtažků.

Třapatka nachová (Echinacea pallida)

Třapatka má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Je vhodná k ošetření mastné pleti se záněty a akné. V kosmetice Dr.Hauschka je obsažen výtažek z kvetoucí rostliny.

Glycerin (Glycerín)

Glycerín je alkohol, který se vyskytuje ve všech přírodních tucích. Zde se získává z rostlinných olejů. Dodává přípravku hladkou konzistenci a zároveň působí na pokožku jako přirozený vlhkostní faktor.

Šalvěj lékařská (Salvia Officinalis)

Šalvěj lékařská je bylina s modrofialovými květy. Je ceněna hlavně pro své antibakteriální účinky. Zde se používá výtažek z rostliny, sušený extrakt z listů a éterický šalvějový olej.

Arachis hypogaea (Arašídový olej)

Arašídový olej se lisuje nebo extrahuje. Hydratuje pokožku a je vhodný pro péči pokožky celého těla a k masážím. Využívá se také jako extrakční látka pro maceraci léčivých rostlin.

Lanolín (Lanolin)

Lanolin je sekret z mazových žláz ovcí. Má schopnost absorbovat několikanásobně větší množství vody než jeho objem a vytváří přitom emulzi olej/voda. V kosmetických preparátech se čistý lanolín používá jako koemulgátor, silně přilnavý lipid a činidlo dodávající pleti vysokou vláčnost.

Mastné alkoholy (Cetearyl Alcohol)

Cetearyl Alcohol je směs mastných alkoholů pocházejících z rostlin blízce příbuzných s mastnými kyselinami, včetně dobře zdokumentovaných omega-3 mastných kyselin. Používá se hlavně jako konzistenční činidlo v emulzích, kde zvyšuje jemnost a stabilitu.

Mátový olej (Mentha piperita)

Máta je vonná bylina s růžovými květy. Má antiseptické, antibakteriální a fungicidní vlastnosti. Stimuluje a chladí pokožku. Používá se do přípravků v péči o zuby.

Jojobový olej (Simmondsia chinensis)

Jojobový olej se lisuje za studena z plodů jojobového keře. Jeho tekutý vosk zlatavé barvy je téměř bez vůně a má přirozený ochranný UV faktor 4. Je zejména vhodný pro suchou, citlivou a aknózní pleť. Má regenerační účinky a stabilizuje vlhkost v pokožce.

Hektorit (Hektorite)

Hektorit je v přírodě se vyskytující bílý minerál, který ve vodě vytváří gely. Používá se jako stabilizátor v emulzích, make-upech, zubních pastách, kuličkových deodorantech.

Parfum (Éterické oleje)

Kompozice pečlivě vybranných čistých éterických olejů, která dodává každému produktu jeho jedinečnou vůni.

Limonene

Složka přírodních éterických olejů.

Linalool

Složka přírodních éterických olejů.

Geraniol

Složka přírodních éterických olejů.

Citronellol

Složka přírodních éterických olejů.

Xantanová pryskyřice (Xanthan gum)

Xantan je přírodní polysacharid získaný fermentací z mořských řas. Dohromady s vodou vytváří gel, proto se používá jako želírovací prostředek v kosmetických přípravcích a jako přírodní stabilizátor a emulgátor.

Lysolecitin