Dr. Hauschka

Tělové mléko Kdoule

145 ml 445 Kč

pro každou pokožku

Lehká, hydratační a svěží emulze s výtažky kdoule, trnky, šalvěje a kyseliny křemičité podporuje vlhkostní režim pokožky, vypíná, zlepšuje její elasticitu a působí preventivně proti vysoušení. Zároveň činí pokožku hladkou a jemnou.

Vybrané rostlinné oleje z jojoby a olivovníku vyhlazují a pěstí zároveň.

Pro svůj chladivý účinek je Kdoulové tělové mléko obzvlášť oblíbené v létě nebo také po depilaci, kdy rychle zklidňuje podrážděnou pokožku.
 

Vlastnosti:

 • Reguluje vlhkost v pokožce.
 • Udržuje pružnost.
 • Udržuje hodnotu pH pokožky a dodává jemnou ochranu.
 • Dodatečně nemastí.
 • Vyvažuje výrazně suchou pokožku těla.
 • Čerstvě voní.

Použití:

 1. Používejte kdykoliv.
 2. Po sprše, koupeli nebo saunování. Po sportovních aktivitách, po slunění nebo depilaci:
 3. Tělové mléko se rychle vstřebává a dodává svěží pocit – můžete se ihned obléknout.
zobrazit tipy

Tip:

 • Přináší úlevu při výskytu ekzémů.
 • Pro muže: Ideální jako zklidňující a zchlazující After-Shave-balzám po holení. Zároveň dodává pěstěný vzhled a čerstvou vůni.
 • Aplikujte po depilaci na čistou pokožku – stopy podráždění během krátké doby vymizí a pokožka se opět velmi rychle zotaví.
 • Při pravidelné preventivní aplikaci zabraňuje tvorbě těhotenských strií a působí proti uvolnění vazivového vlákna pokožky.
 • Kdoulové tělové mléko je ideálním partnerem vaší pokožky během léta. Používejte jej střídavě s Růžovým balzámem v zimě.
   

Dr.Hauschka Quince Hydrating Body Milk
Dr.Hauschka Quitten Körpermilch

zobrazit složení

Voda (Aqua)

Používá se deionizovaná pramenitá voda.

Kdouloň podlouhlá (Pyrus cydonia)

Kdouloň je malý strom kvetoucí bílými až narůžovělými květy. Jeho plod je pokrytý voskovitou slupkou. V kosmetice Dr.Hauschka se používá výtažek z kdoulových semínek, který mírní podráždění, má zvláčňující a protizánětlivé účinky a reguluje přirozené množství vody v pleti.

Alcohol (Alkohol)

Je dobré rozpouštědlo mnoha látek. Má konzervační a dezinfekční vlastnosti, tonizuje, osvěžuje a napomáhá vstřebávání účinných látek do pokožky. Získáváme ho kvašením a destilací z ovoce, kukuřice a brambor. Nepřidává se samostatně, ale je součást směsi vody při extrahování rostlinných výtažků.

Trnka obecná (Prunus spinosa)

V kosmetice Dr.Hauschka se používá výtažek z plodů a květů trnky, který působí celkově posilujícím a prohřívacím účinkem na organismus.

Arachis hypogaea (Arašídový olej)

Arašídový olej se lisuje nebo extrahuje. Hydratuje pokožku a je vhodný pro péči pokožky celého těla a k masážím. Využívá se také jako extrakční látka pro maceraci léčivých rostlin.

Šalvěj lékařská (Salvia Officinalis)

Šalvěj lékařská je bylina s modrofialovými květy. Je ceněna hlavně pro své antibakteriální účinky. Zde se používá výtažek z rostliny, sušený extrakt z listů a éterický šalvějový olej.

Glycerin (Glycerín)

Glycerín je alkohol, který se vyskytuje ve všech přírodních tucích. Zde se získává z rostlinných olejů. Dodává přípravku hladkou konzistenci a zároveň působí na pokožku jako přirozený vlhkostní faktor.

Olivový olej (Olea Europaea)

Olivový olej se získává lisováním za studena. Používá se výhradně ten nejkvalitnější olej z prvního lisování. Má zvláčňující a antioxidační vlastnosti.

Karotka (Daucus carota)

V kosmetice Dr.Hauschka se používá výživný olejový extrakt z kořene karotky, bohatý na vitamin A.

Lecitin (Lecithin)

Lecitin ze sóji se používá jako rostlinný emulgátor. V kosmetických přípravcích podporuje pronikání účinných látek do pokožky.

Jojobový olej (Buxus chinensis)

Jojobový olej se lisuje za studena z plodů jojobového keře. Jeho tekutý vosk zlatavé barvy je téměř bez vůně a má přirozený ochranný UV faktor 4. Je zejména vhodný pro suchou, citlivou a aknózní pleť. Má regenerační účinky a stabilizuje vlhkost v pokožce.

Parfum (Éterické oleje)

Kompozice pečlivě vybranných čistých éterických olejů, která dodává každému produktu jeho jedinečnou vůni.

Citral

Složka přírodních éterických olejů.

Citronellol

Složka přírodních éterických olejů.

Limonene

Složka přírodních éterických olejů.

Geraniol

Složka přírodních éterických olejů.

Linalool

Složka přírodních éterických olejů.

Benzyl Benzoate

Složka přírodních éterických olejů.

Kyselina křemičitá (Silica)

Kyselina křemičitá (silikagel). Velmi lehký, objemný prášek, který tvoří s vodou a lipidy gely. Není toxický a nedráždí pokožku ani sliznice.

Xantanová pryskyřice (Xanthan gum)

Xantan je přírodní polysacharid získaný fermentací z mořských řas. Dohromady s vodou vytváří gel, proto se používá jako želírovací prostředek v kosmetických přípravcích a jako přírodní stabilizátor a emulgátor.

Algin (Alginát)

Získává se z mořské řasy. V kosmetických přípravcích se používá jako konzistenční prostředek (s vodou tvoří gely).